Jak propojit Woocommerce s Ordelogy

Chcete mít informace o objednávkách z jednoho či více e-shopů postavených na WooCommerce zobrazené v nástroji Ordelogy? V článku zjistíte, jak na to.

Vytvořte API přístupy ve WooCommerce

Přihlaste se do administrace WordPressu (WooCommerce) e-shopu, který chcete napojit.

V levém menu otevřete WooCommerce -> Nastavení.

Přejděte do tabu Pokročilý a v něm do sekce REST API.

Kde najít API ve WooCommerce

Klikněte na tlačítko Přidat klíč.

Vyplňte název API klíče. Slouží pro vaši orientaci, doporučuji ho označit tak, aby bylo jasné, že jde o napojení na Ordelogy.

Oprávnění změňte na Číst/Zapisovat.

Vygenerujte API klíče tlačítkem.

Nastavení API klíčů ve Woocommerce

Zobrazí se vám stránka s API klíči, tu nezavírejte. Rovnou z ní vyplníte údaje do Ordelogy. Stránka nelze zobrazit znova.

Detail API klíče ve WooCommerce

Přidejte datasource do Ordelogy

Přihlaste se do Mergada.

Otevřete aplikaci Ordelogy v e-shopu, kde ji máte zapnutou.

V aplikaci přejděte do záložky Datasources.

Klikněte na tlačítko pro přidání Datasource (zdroje dat).

Přidání nového zdroje dat

Zvolte WooCommerce.

Vyplňte údaje název e-shopu (Name), který se bude zobrazovat v Ordelogy. Údaj slouží pro vaši orientaci, doporučuji zvolit název odpovídající názvu e-shopu (např. muj-eshop.cz).

URL je URL adresa API, v případě WooCommerce vyplňte URL adresu e-shopu (např. https://muj-eshop.cz/).

Klíč a tajný klíč najdete na stránce detailu API klíče ve WooCommerce (stránka, kterou jste neměli zavírat).

Nastavení uložíte tlačítkem.

Vytvoření datasource WooCommerce v Ordelogy

Tím se napojení na Woocommerce vytvořilo.

Štítky:

Článek pro vás napsal:
Martin Čtvrtníček
Vede Ordelogy od jeho založení. Dříve působil v online marketingových agenturách, zejména v Bestetu. Bestetu nadále pomáhá se SEO. Navíc provozuje své vlastní webové projekty v ČR i zahraničí.
30. 8. 2021

Další články z

 
Chcete překládat exporty v Mergadu pomocí automatického překladače DeepL? Pojďme se podívat, jak DeepL napojit na překládací aplikaci Ordelogy Translate. Získání API klíče v DeepL Vytvořte si účet v překládací nástroji DeepL. Potřebujete tarif DeepL API Pro ze záložky For developers. Po založení účtu v tarifu DeepL API Pro, dostanete přístup k API klíči. Najdete ho v nastavení uživatelského profilu. […]
 
Máte více e-shopů na Woocommerce a hodilo by se vám mít objednávky ze všech e-shopů na jednom místě? Pojďme se podívat, jak na to. Postup používá aplikaci Ordelogy Mini v Mergadu. Založení e-shopu v Mergadu Pokud nepoužíváte Mergado pro úpravu produktových feedů, je potřeba v něm založit účet a vytvořit v něm profil e-shopu. Jak založit Mergado a vytvořit […]
 
V posledních letech se v ekosystému Mergada objevují aplikace, které pro své fungování nepotřebují exporty produktů (produktové feedy). Když chcete používat appky v Mergadu, ale nepotřebujete v Mergadu upravovat produktová data, za Mergado nemusíte platit. Stačí Mergadu vytvořit prázdný e-shop (bez exportů) nebo v exportech mít na výstupu 0 produktů (po zpracování Mergadem). Jak založit prázdný e-shop - jednoduchá […]